Telefon Bağdat Cad.
Telefon Levent Şube

MICRO PLUS

Elektroterapi hem fiziktedavi alanında hem spor sakatlıklarının rehabilitasyonunda hem de Estetik amaçlı uygulamalarda uzun yıllardır uygulanmakta olan etkileri ve güvenirliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

MicroPlus cihazı da bu yöntemin kullanıldığı bir cihaz olarak üzerinde çalışılan kas gruplarının micro ve galvanik akımlarıyla uyarılarak kasılması, prensibine dayalı çalışır.

Uygulama ile kaslar uyarılır, bu da kas tonisitesinin artışı ve artan enerji ihtiyacını karşılamak üzere çevre yağ dokularının kullanılması ile sonuçlanır.

Eklem, tendon ve kasın mekanik reseptörlerin uyarılması ve kas tonunun korunması, kas iyileşmesi, toksinlerin atılması ‘’tropik etki’’ olarak adlandırılır. Merkezi sinir sistemi üzerindeki düşük frekanslı titreşimlerin gevşeme durumu başlattığı EEG ile de kanıtlanmıştır.

MicroPlus cihazının lenfatik akışı destekleyerek, lenfatik dolaşımda lenfatik sıvı akışındaki sorumların normale dönüşünün sağlanması ve mikrosirkülasyonun arttırılması gibi etkiler de söz konusudur. Mikrosirkülasyondaki artış, dokudaki revitalizasyon ve artan oksijenasyona bağlı olarak cilt tonisitesi de artar.

 

Farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanıyor ve kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak vücudun kendini toparlanmasına yardımcı oluyor.

 • Ayrıca MicroPlus bölgedeki dolaşım sistemini uyarıyor, bu da lenfatik drenajı arttırıyor !
 • Tüm bu etkiler deride canlanma, dirileşme, toparlanma ve gençleşme etkisi gösteriyor !

 

 

 • Yüz gençleştirme
 • Boyun gençleştirme
 • Yüz ovalini belirginleştirme
 • Karın toparlama,
 • Popo kaldırma
 • Göğüs sıkılaştırma
 • Sırt toparlama
 • Selülit tedavisi
 • Lenf Drenaj etkisi (ödem atma)

 

Micro Plus, mikro ve galvanik akımları karıştırarak en üst seviyede özel olarak geliştirilmiş bir elektro terapi cihazıdır. Kilo problemleri olan bölgelerde etkilidir. Micro Plus, vücudun doğal şeklini geri kazanmasını sağlar. Selülitin azaltılması ve bağ dokularının yenilenmesi ve onarılması gibi yararları vardır. Bağ doku (ligament) aktivitesini artırarak kollajen ve elastin üretimini teşvik eden tedavi, kan dolaşımını ve protein sentezini artırır. Bu nedenle cilt yapısının hücre metabolizmasını artırır.

Bir Micro Plus uygulaması, çeşitli dalga boylarındaki kaslara elektrik akımları vererek kasların uyarılmasına dayanır ve kaslarda izometrik çelişkiler yaratır ve vücudun kendisini şekillendirmesine yardımcı olur. Kas yapısı, önce ATP kullanarak ihtiyaç duyduğu enerjiyi kazanmaya çalışır. Ancak, ATP kısa bir süre içinde tükendiği için, kaslar glikojeni ve yağı kendi dokularında kullanmaya ve enerjiyi toplamaya başlar. Bu nedenle, enerji kullanarak vücudun belirli kısımlarında lokalize olmuş yağ dokusunu enerji kullanarak azaltabilir.

Bölgesel selüliti sıkılaştırmayı sağlayan tedavi, söz konusu bölgelere verilen elektriksel uyarılarla, bağ dokusunun çekirdek hücresi, fibroblastın deriden kaslara aktarılmasıyla uyarılır. Bu işlem cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Bu cihaz özellikle kilo vermek ve vücut şekillendirmek için oluşturulmuştur ve aynı zamanda spor etkisi de sağlar. Spor yapmanın asıl amacı bu kasları kullanmak ve bu kasları hareket ettirmektir. Micro Plus bunu, herhangi bir fiziksel aktiviteyi yürütmeden, kasların hareket etmesini sağlayan izometrik kasılmalarla sağlar.

Micro Plus Uygulama Alanları

Bölgesel yağlanma

Karın şekillendirme

Bacaklar

Göğüs

Kol

Yüz germe

Bölgesel zayıflama

Selülit tedavisi